Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

  [1]  2  3  Następna >

Trójmiasto nad morzem

08 luty 2010r.

Wybrzeże Bałtyku oferuje nam na prawdę dużą liczbę atrakcji turystycznych. Westerplatte to dzielnica Gdańska, którą każdy miłośnik historii musi zobaczyć, gdyż podziwiać tam można mnóstwo eksponatów po garnizonie broniącym tego miejsca podczas II Wojny Światowej. Inne atrakcje turystyczne Trójmiasta to: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Brama Zielona, Baszta Jacek, Pomnik króla Jana III Sobieskiego, Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port. Fanatycy historii z pewnością z chęcią zobaczą Muzeum Obrony Wybrzeża i Skansen Broni Morskiej w Helu.

Czytaj dalej...


Dębki

16 luty 2010r.

Dębki to mała wioska, której z całą pewnością największą atrakcją jest piękna, piaszczysta i idealnie czysta plaża. Dębki cechuje cisza, spokój oraz wszechobecna natura. Piękne lasy sosnowe i łąki, które skłaniają do poznawania Parku Krajobrazowego podczas pieszych i rowerowych spacerów.

Czytaj dalej...


Nad Bałtykiem w sezonie letnim 2010

13 kwiecień 2010r.

W sezonie letnim nad naszym polskim morzem kwitnie turystyka. Wówczas to nadmorskie miejscowości odwiedza bardzo duża liczba turystów. Popularnością cieszą się nie tylko duże kurorty, ale także małe miasteczka i wsie, gdzie można wypocząć w spokoju i ciszy. Jeszcze do niedawna, nikomu nie znane były miasteczka takie jak Ustka, Rowy, Jarosławiec czy Darłowo – dziś w sezonie letnim są one przepełnione turystami.

Czytaj dalej...


Jurata - półwysep Helski

04 kwiecień 2010r.

Jurata jest położonym na wschód od Jastarni letniskiem, powstałym w okresie międzywojennym. W roku 1923 spółka akcyjna Lasmet wydzierżawiła od Lasów Państwowych 180 ha na 90 lat, w celu urządzenia luksusowego kurortu. Prace rozpoczęto w roku 1928, a pierwsze 3-pokojowe domki letniskowe zaczęto sprzedawać w roku 1931. Nazwa miejscowości ustalona została w drodze konkursu. W latach 30. wybudowano istniejące do dziś pensjonaty Lido, Mrozik, Bałtyk, Marina. Po wojnie wszystkie obiekty zostały oczywiście upaństwowione.

Czytaj dalej...


Wczasy nad morzem o każdej porze roku

01 kwiecień 2010r.

Nad nasze polskie morze co roku przybywa wielu turystów, zarówno z Polski jak i zza granicy. Zwiedzających przyciągają tu czyste, piaszczyste, szerokie plaże, leczniczy klimat oraz spokojne, urokliwe miejsca. Chętnie odwiedzane są już nie tylko te największe nadmorskie miejscowości (Kołobrzeg, Trójmiasto), ale w ostatnich latach obserwuje się spore zainteresowanie także tymi nieco mniejszymi, rozwijającymi się ośrodkami, takimi jak Ustka, Łeba, Darłowo, Jarosławiec czy Mielno. Wczasy nad morzem są doskonałym wypoczynkiem, jak wielu twierdzi, o każdej porze roku.

Czytaj dalej...


Rozrywka nad morzem

06 kwiecień 2010r.

Planując wypoczynek nad Bałtykiem, warto o wiele wcześniej zaplanować sobie czas oraz to, co chcielibyśmy zobaczyć. Ponieważ Pomorze jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym turystycznie regionem, jest tu wiele interesujących miejsc, a nie wszystkie da się zobaczyć podczas jednego urlopu.

Czytaj dalej...


Co warto zobaczyć nad morzem?

08 kwiecień 2010r.

Jeśli tegoroczny urlop planujemy spędzić nad Bałtykiem, warto już nieco wcześniej zaplanować wolny czas. Nad morzem jest wiele interesujących miejsc, a jak wiadomo, nie wszystkie można zobaczyć. Dlatego dobrze jest dużo wcześniej zadecydować o tym, co chcielibyśmy obejrzeć. A takich miejsc, godnych polecenia jest naprawdę wiele na Pomorzu. Z pewnością warto zobaczyć latarnie morskie, ciągnące się szlakiem wzdłuż Pomorza.

Czytaj dalej...


Jak wyszukać atrakcyjną ofertę wypoczynku?

10 kwiecień 2010r.

Każdy z nas chciałby każdego roku spędzić jak najbardziej niezapomniany urlop. Przeglądamy ogłoszenia, szukamy w prasie i w Internecie najbardziej atrakcyjnych ofert. Niektórzy korzystają z wiedzy znajomych, polecających sobie nawzajem miejsca oraz ośrodki, które warto odwiedzić. Wybierając się nad morze, my także możemy mieć problem ze znalezieniem atrakcyjnej oferty. Ale na szczęście większość pensjonatów, ośrodków rekreacyjno – wypoczynkowych, domów wczasowych oraz gospodarstw agroturystycznych ma swoje strony internetowe, dzięki którym możemy nawet szczegółowo obejrzeć wyposażenie pokoi.

Czytaj dalej...


Strona 1 z 3,   [1]  2  3  Następna >