Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

wybrzeże Gdańskie - na wczasy nad morzem

15 listopad 2009r.

Wybrzeże Gdańskie to głównie Sopot Gdynia i Gdańsk czyli Trójmiasto. Gdynia to blisko ponad 15 km plaż. Strzeżone są miejsca: - Babie Doły, - centrum - plaża miejska, - Redłowo - Orłowo. Plaża w centrum Gdyni to jedna z najlepszych plaż w kraju, czego dowodem są tłumy turystów których można spotkać o każdej porze dnia i w nocy. Plaże miejska oraz w Orłowie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj dalej...


Morze śródziemne vs. Morze Bałtyckie

28 listopad 2009r.

Wakacje w Chorwacji czy urlop w Międzyzdrojach, Kołobrzegu, Ustce lub Władysławowie. Ci, którzy mieszkają nad Bałtykiem lub 2 - 4 godziny od morza, plusem wakacji na Helu, w Świnoujściu lub Łebie jest stosunkowo krótki czas, w jakim można dotrzeć do celu i niski koszt podróży. Z uwagi na ryzyko złej pogody, które jest duże, niskie koszty dojazdu zachęcają do jego podjęcia. Co natomiast jeśli mieszkamy w środkowej lub południowej Polsce? Nasza kalkulacja już się zmienia...

Czytaj dalej...


Planujemy wakacje nad Bałtykiem

07 kwiecień 2010r.

Urlop nad Bałtykiem należy zacząć planować już na kilka miesięcy przed wyjazdem. Zwłaszcza, jeśli na miejsce pobytu wybraliśmy duży, nadmorski kurort. Tu miejsca noclegowe bywają zarezerwowane nawet pół roku wcześniej, dlatego jeśli chcemy zaoszczędzić nieco czasu i pieniędzy (decydując się na nocleg w ostatniej chwili możemy zapłacić zbyt wygórowaną cenę), warto pomyśleć o tym wcześniej. Warto także zapoznać się nieco wcześniej z okolicą, można w tym celu kupić na przykład przewodnik, który pomoże nam wybrać najciekawsze miejsca, które następnie odwiedzimy.

Czytaj dalej...


Kosakowo - Rewa

23 lipiec 2013r.

Na południowym krańcu powiatu puckiego, przy lokalnej drodze z Pucka do Gdyni, leży gminna wieś KOSAKOWO. Po zniszczeniach z roku 1939 wieś nie ma zabytków, a na jej powojennym rozwoju do dziś ciąży usytuowane już w granicach Gdyni lotnisko wojsko-i we. W 1224 roku odnotowano istnienie osady Kossakeuitz, podle- J gającej norbertankom z Żukowa. Później, podobnie jak Mosty,Kosakowo przekazane zostało klasztorowi w Oliwie. Szybki rozwój wsi, nastąpił w XIX wieku. Bogaci gospodarze tworzyli liczne organizacje gospodarcze i społeczne, z których najtrwalsza była działająca do roku 1996 i znana chyba wszystkim mieszkańcom Trójmiasta spółdzielnia mleczarska „Kosakowo".

Czytaj dalej...


Białogóra

23 lipiec 2013r.

BIAŁOGÓRA leży na skraju Wierzchuciń-skich Błot, 6 km na północny zachód od Wierzchucina. Mimo tak niewielkiej odległości nie ma bezpośredniej drogi łączącej obie miejscowości Zabytkowy pałac w Prusewie - asfalt do Białogóry odchodzi od szosy Puck-Słupsk w niewielkim Słuchowie. Białogóra jest typowym letniskiem ożywającym latem. Działają tu pola namiotowe, ośrodki kolonijne i prywatne pensjonaty. Do renomy Białogóry przyczynia się stadnina koni o takiej samej jak wieś nazwie.

Czytaj dalej...