Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

wybrzeże Gdańskie - na wczasy nad morzem

15 listopad 2009r.

Wybrzeże Gdańskie to głównie Sopot Gdynia i Gdańsk czyli Trójmiasto. Gdynia to blisko ponad 15 km plaż. Strzeżone są miejsca: - Babie Doły, - centrum - plaża miejska, - Redłowo - Orłowo. Plaża w centrum Gdyni to jedna z najlepszych plaż w kraju, czego dowodem są tłumy turystów których można spotkać o każdej porze dnia i w nocy. Plaże miejska oraz w Orłowie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Czytaj dalej...


Jak wybrać nocleg na wyjazd z dziećmi nad morze

16 styczeń 2010r.

Po pierwsze dużo zależy od tego, jakiego wypoczynku oczekujemy. Czy miejsca z dala od cywilizacji w ciszy i spokoju, czy zupełnie przeciwnie – wakacje w dużym mieście z możliwością zwiedzania zabytków, skorzystania z szerokiej oferty wielkomiejskich atrakcji. o dzieciach... Dziecko jednak o wiele lepiej sypia w miejscach cichych. Warto przy wyborze kwatery wziąć pod uwagę czy nie jest zlokalizowana blisko dyskotek i głośnych skrzyżowań. Istotne jest aby teren wokoło kwatery był ogrodzony z zielenią oraz placem zabaw.

Czytaj dalej...


Trójmiasto nad morzem

08 luty 2010r.

Wybrzeże Bałtyku oferuje nam na prawdę dużą liczbę atrakcji turystycznych. Westerplatte to dzielnica Gdańska, którą każdy miłośnik historii musi zobaczyć, gdyż podziwiać tam można mnóstwo eksponatów po garnizonie broniącym tego miejsca podczas II Wojny Światowej. Inne atrakcje turystyczne Trójmiasta to: Ratusz Głównego Miasta, Dwór Artusa, Brama Zielona, Baszta Jacek, Pomnik króla Jana III Sobieskiego, Latarnia Morska Gdańsk Nowy Port. Fanatycy historii z pewnością z chęcią zobaczą Muzeum Obrony Wybrzeża i Skansen Broni Morskiej w Helu.

Czytaj dalej...


Co warto zobaczyć nad morzem?

08 kwiecień 2010r.

Jeśli tegoroczny urlop planujemy spędzić nad Bałtykiem, warto już nieco wcześniej zaplanować wolny czas. Nad morzem jest wiele interesujących miejsc, a jak wiadomo, nie wszystkie można zobaczyć. Dlatego dobrze jest dużo wcześniej zadecydować o tym, co chcielibyśmy obejrzeć. A takich miejsc, godnych polecenia jest naprawdę wiele na Pomorzu. Z pewnością warto zobaczyć latarnie morskie, ciągnące się szlakiem wzdłuż Pomorza.

Czytaj dalej...


Sarbinowo

16 luty 2010r.

Sarbinowo to prawdziwa perełka wśród miejscowości gminy Mielno, a także pośród kąpielisk na bałtyckim wybrzeżu. Stara, powstała we wczesnych latach powojennych jak i nowa część zabudowań leży tuż przy wydmach i promenadzie. Niegdyś z Sarbinowa do brzegu Bałtyku było ponad półtora kilometra.

Czytaj dalej...


Łeba

16 luty 2010r.

Łeba to jedna z najbardziej znanych miejscowości na polskim wybrzeżu. Dzieje miasta związane są ze Słoweńcami, Kaszubami Nadłebskimi (skansen we wsi Kluki). Łeba to miasto, w którym nie można się nudzić.

Czytaj dalej...


Ustronie Morskie

16 luty 2010r.

Ustronie Morskie - kurort nadmorski o ponad 100-letniej tradycji lecznictwa sanatoryjnego położony jest na wybrzeżu klifowym w odległości 14km od Kołobrzegu i 33km od Koszalina. Dogodny dojazd do Ustronia Morskiego zapewniają liczne połączenia autobusowe, regionalne mikrobusowe, kolejowe (stacja PKP), oraz zadbana sieć dróg.

Czytaj dalej...