Urlop nad morzem

morze, jeziora, góry, Polska

 

Ustronie Morskie

16 listopad 2011r.

Ustronie Morskie jest jedną z najpiękniejszych nadmorskich miejscowości w województwie koszalińskim. Leży 13 km na zachód od Kołobrzegu na pieszym "Koszalińskim Szlaku Nadmorskim" i nadmorskiej strefie chronionego krajobrazu, w odległości 0,5 km od głównej trasy drogowej i kolejowej Kołobrzeg—Koszalin.

Czytaj dalej...


Wierzchowo

16 listopad 2011r.

Wierzchowo to miejscowość położona w pasie moren czołowych pomiędzy jeziorem Wierzchowo a jeziorem Kaczyim, przy trasie Koszalin—Szczecinek w gminie Szczecinek. Jezioro Wierzchowo jest jednym z największych akwenów moreny dennej na Pojezierzu Drawskim (731 ha) i stosunkowo dużej głębokości (26 m). Najodpowiedniejsze warunki dla turystyki pobytowej i krajoznawczej znajdują się pomiędzy jeziorem Wierzchowo i Studnica.

Czytaj dalej...


Szlaki Turystyczne

16 listopad 2011r.

Szlaki Turystyczne - region koszaliński stanowi ważny obszar turystyczny Polski. Zróżnicowane ukształtowanie terenu, duże kompleksy leśne, liczne rzeki, jeziora i strumienie, bogactwo flory i fauny to cenione i poszukiwane elementy krajobrazu.

Czytaj dalej...


Szlak "Wybrzeża"

16 listopad 2011r.

Szlak "Wybrzeża" Zwany również "Szlakiem Pomorskim" wiedzie z Gdańska do Szczecina. Na terenie województwa przebiega przez miejscowości: Sianów, Koszalin, Karlino i Rymań; liczy około 110 km. Szlak graniczy ze strefą chronionego krajobrazu pod nazwą "Koszaliński Pas Nadmorski" obejmujący szczególnie cenne przyrodniczo tereny, między innymi mierzeję Jaimeńsko--Bukowską wraz z jeziorami Jamno i! Bukowo oraz okolicznymi lasami. Pod względem krajobrazowym mierzeje podobne są do Łebskiej na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, z charakterystycznymi typami roślinności .od wydmowych do bagiennych i torfowiskowych. Brzegi jezior są ostoją licznych gatunków ptactwa wodnego i błotnego zwłaszcza w okresie przelotów.

Czytaj dalej...